.

.

4 X 100 METER RELAY

.

(1977-Present)

.

.

2013DIVISION IDELCASTLE(Sherita Lowman, Morgyn Bennett, Danielle Williams, Johnasia Lewis)49.82

.

DIVISION IIHODGSON(Alexis Rogers, Shechinahglory Tucker, Myasia Jardine, Quiara Mayes)49.66

.

MEET OF CHAMPSHODGSON(Alexis Rogers, Shechinahglory Tucker, Myasia Jardine, Quiara Mayes)49.04

.

2012DIVISION ICAPE HENLOPEN(Anshe Boyer, Kadijah Doughty, Tyra Weatherly, Ahkeesha Duffy)48.92

.

DIVISION IICHRISTIANA(Taiwo Akojie, Kehinde Akojie, Jalloh Taybatou, Cionna Keys)49.39

.

MEET OF CHAMPSDELCASTLE(Johnasia Lewis, Tatyana Harris, Royce Aiken, Morgyn Bennett)48.68

.

2011DIVISION ICONCORD(Mylezia King, Kim Price, Kelsey Nagengast, Stephanie Floyd)50.09

.

DIVISION IIMILFORD(Keyanna Winder, Destiny Sivels, Alexandra Henderson, Shekinah Brown)50.47

.

MEET OF CHAMPSWM. PENN(Brianna Gibbs, Adanna Amachi, Nicole Ford, Ebonique Jones)49.12

.

2010DIVISION ICONCORD(Chanelle Caple, Kelsey Nagengast, Jamira Bailey, Erin Alpaugh)49.83

.

DIVISION IIARCHMERE(Patrecce Spence, Michelle White, Brianna Nelson, Carly McGowan)49.60

.

MEET OF CHAMPSCAPE HENLOPEN(Kadijah Doughty, Jocelyn Sample, Arvantis Smith, Hannah Pepper)
49.80

.

2009DIVISION IDELCASTLE(Ashley Higgin, Kristina Viamante. Cheyenne Sapp, Krystal Casseus)50.10

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Shellie Pearsall, Andrea Wells, Arvantis Smith, Savonne Seth)49.57

.

MEET OF CHAMPSCAPE HENLOPEN(Shellie Pearsall, Andrea Wells, Arvantis Smith, Savonne Seth)
49.80

.

2008DIVISION IDOVER(Charnice McComb, Jamila Hayes, Alexis Chandler, Deontae Daniels)50.08

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Andrea Wells, Christine MacDonald, Savonne Seth, Cierra Seth)49.96

.

MEET OF CHAMPSDOVER(Charnice McComb, Jamila Hayes, Alexis Chandler, Deontae Daniels)49.16

.

2007DIVISION IPADUA(Karly Cahill,Kellyn Burns, Lauren Brooking, Alyssa Donahue)49.89

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Christine MacDonald, Andrea Wells, Cierra Seth, Savonne Seth)49.91

.

MEET OF CHAMPSPADUA(Karly Cahill,Kellyn Burns, Lauren Brooking, Alyssa Donahue)50.02

.

2006DIVISION IPADUA(Karly Cahill, Melissa Romero, Lauren Brooking, Alyssa Donahue)49.69

.

DIVISION IIMILFORD(Shelby Letthand, Tahnisha Colson, Shellisha Letthand, Latitah Davis)51.44

.

MEET OF CHAMPSPADUA(Karly Cahill, Melissa Romero, Lauren Brooking, Alyssa Donahue)49.69

.

2005DIVISION IDOVER(Anastasia Stallworth, Lasaha Stewart, JaQuay Smith, Deneece Martin)50.61

.

DIVISION IIHOWARD
(Peije Rollins, Jazmen Dean, Jasmine Hamlin, Latrina Bailey)50.94

.

MEET OF CHAMPSGLASGOW(Airika Lowery, Sahara Parks, Ciara Davis, Quinncee Payne)50.17

.

2004DIVISION IGLASGOW(Ciara Davis, Jernail Hayes, Sahara Parks, Maureen LaFate)48.71

.

DIVISION IIMILFORD(Tykisha Upshur, Sheena Johns, Khaliah DeVore, Lakeisha Lovett)50.56

.

MEET OF CHAMPSGLASGOW(Ciara Davis, Jernail Hayes, Sahara Parks, Maureen LaFate)49.49

.

2003DIVISION IGLASGOW(Maureen Lafate, Kamilah Salaam, Melissa Johnson, Jernail Hayes)48.92

.

DIVISION IIHOWARD
(Shaylin Carter, Latrina Bailey Jasmine Hamlin, Kenima Hall)50.73

.

MEET OF CHAMPSHOWARD(Shaylin Carter, Latrina Bailey Jasmine Hamlin, Kenima Hall)51.05

.

2002DIVISION IBRANDYWINE(Rebecca Roberts, Melissa Miller, Jennifer Meier, Aysha Gregory)51.52

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Kathaline DeVilbiss, Violetta Parker, Rhonda Ferguson, Terez Partlow)50.70

.

MEET OF CHAMPSCAPE HENLOPEN(Kathaline DeVilbiss, Violetta Parker, Rhonda Ferguson, Terez Partlow)49.82

.

2001DIVISION IGLASGOW(Maureen Lafate, Kamilah Salaam, Melinda Borges, Tiara Hudson)50.51

.

DIVISION IIHODGSON(Ashley Ecker, Johnita Christmas, Patricia Singleton, Shariese Moore)51.27

.

MEET OF CHAMPSCAPE HENLOPEN(Kathaline DeVilbiss, Latoya Snead, Toni Jones, Terez Partlow)50.13

.

2000DIVISION IDOVER(Chavonne Collins, Tiffanee Lee, Samantha Kennard, Kim Taylor)50.43

.

DIVISION IIHOWARD
(Arica Ransburg,Shannon Palmer, April Carroll,  April Brown)50.65

.

1999DIVISION ICHRISTIANA(Lynn Harris, Shannan Brown, Isedra Huewitt, Danielle Bailey)48.56

.

DIVISION IIHOWARD
(Arica Ransburg, April Carroll, Latasha Ellerbe, April Brown)49.54

.

1998DIVISION IWM. PENN(Dana Fletcher, Edith Lewis, Regina Century, Genelle Fletcher)48.54

.

DIVISION IIURSULINE(Liz Kessler, Katie Orga, Katie Dougherty, Katie Greevy)53.01

.

1997DIVISION ICHRISTIANA(Adeeshur Baker, Shannan Brown, Isedra Huewitt, Lynn Harris)49.42

.

DIVISION IIDICKINSON(Niya Lyburn, Ayaba Worjoloh, Louwanda Henderson, Shana Hairston)50.69

.

1996DIVISION IGLASGOW(Reagan Byrd, Nicole Jordan, Dominique Lynch, Joy Jones)50.63

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Jamie Hill, Alexia Wapes, Janelle Savage, Natasha Jones)51.28

.

1995DIVISION INEWARK(Crystal Smith Venida Washington Artise Goldsborough Nashawn Jackson)51.13

.

DIVISION IILAKE FOREST(Tanitha Smith, Kelly Waples, Christina Jones, Sharise Spence)50.61

.

1994DIVISION IWM. PENN(Jackie Lewis, Tasha Peele, Robin Brown, Dawn Fletcher)49.06

.

DIVISION IILAKE FOREST(Florinda Dixon, Kelly Waples, Tiffany Gibbs, Sharise Spence)51.01

.

1993DIVISION IGLASGOW(Reagan Byrd, Crystal Lambert, Kendra Purnell, Shelley Talbert)49.38

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Tesha Miller, Tranesha Savage, Shawnette Savage, Wilma Coursey)50.62

.

1992DIVISION IWM. PENN(Dina Taylor, Tasha Peele, Telisha Bloodsworth, Dawn Fletcher)50.49

.

DIVISION IIURSULINE(Tamyko McIntire, Kelly Souffie, Johanna Horisk, Eileen Monagle)51.68

.

1991DIVISION ICONCORD(Traci Currie, Genelle Daniels, Natra Fisher, Kadijak El)51.0

.

DIVISION IIHOWARD
(Sylvia Henderson, Yolanda Dubose, Karen Ware, Tiffany Moore)51.8

.

1990DIVISION IDELCASTLE(Turkessa Langley, Tanya Langley, Dana Boger, Carmella Anderson)50.1

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Shelly Streett, Yvette Harpe, Tameka Mapp, Charlene Gibbs)51.6

.

1989DIVISION ICAESAR RODNEY(Jennifer Daugard, Christina Coleman, Terress Alston, Hailma Sinceno) 50.0

.

DIVISION IIHOWARD
(Sylvia Henderson, Kelly Johns, Karen Ware, Yolanda Dubose)51.5

.

1988DIVISION IPADUA(Rima Banner, Ife Jones, Diane Querey, Amy Gleason) 50.5

.

DIVISION IIHOWARD
(Kim Edwards, Kelly Johns, Karen Ware, Yolanda Dubose)51.1

.

1987DIVISION IDELCASTLE(Malika Lively, Angela Martin, Terry Johnson, Carla Anderson) 50.7

.

DIVISION IIWILMINGTON(Shira Brown, Dawn Brinson, Candy Reason, Helena Creamer)52.3

.

1986DIVISION IDOVER(Tonya Johnson, Tabitha Sabb, Cat Wright, Adrienne Moore)50.0

.

DIVISION IILAKE FOREST(Sharon Coverdale, Michelle Briggs, Tara Dixon, Arlene May)51.4

.

1985DIVISION IDOVER(Adrienne Moore, Tonya Johnson, Missy Logan, Neddra Barnhill)50.5

.

DIVISION IIDICKINSON(Tracey Merritt, Marlene Owens, Sheryl Johnson, Lainie Wilson)50.7

.

1984DIVISION IDOVER(Lisa Robinson, Missy Logan, Neddra Barnhill, Joanne Smith)49.9

.

DIVISION IISEAFORD(Heather Huffman, Christina Wright, Yolanda Engram, Mia Perkins)50.3

.

1983DIVISION IDOVER(Kathy Winsley, Karen Winsley, Missy Logan, Neddra Barnhill)50.4

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Carolyn Glover, Troy Metz, Kia Evans, Bernice Sturgis)49.6

.

FINALINDIVIDUAL HOWARD
(Tammy Barnhill, Valerie Miller, Carla Williams, Barbara Gross)49.9

.

1982DIVISION IDOVER(Kathy Winsley, Missy Logan, Neddra Barnhill, Michelle Stanley)50.0

.

DIVISION IIHOWARD
(Nichele Carter, Kim Crawley, Retta Fontaine, Jena Carter) 51.5

.

FINALINDIVIDUAL DOVER(Kathy Winsley, Missy Logan, Neddra Barnhill, Michelle Stanley)49.2

.

1981DIVISION IDOVER(Kathy Winsley, Karen Winsley, Doniece Harvin, Michelle Stanley)50.1

.

DIVISION IIHOWARD
(Barbara Gross, Nichele Carter, Retta Fontaine, Tawana McClean)51.1

.

FINALINDIVIDUALDOVER(Kathy Winsley, Karen Winsley, Doniece Harvin, Michelle Stanley)49.9

.

1980DIVISION ICAESAR RODNEY(Kim Bradley, Evelyn Finney, Kim Bradley, Cynthia Bates)49.4

.

DIVISION IIHOWARD
(Pamela Johnson, Retta Fontaine, Kim Crawley, Nichelle Carter)51.5

.

FINALINDIVIDUALDOVER(Cassandra Humphrey, Kathy Winsley, Doniece Harvin, Carole Williams)49.2

.

1979DIVISION ICAESAR RODNEY(Debbie Finney, Evelyn Finney, Kim Bradley, Cynthia Bates)50.7

.

DIVISION IIHOWARD(Janel Fleming, Yolanda Moore, Melissa Horsey, Ericka Broadnax) 50.2

.

FINALINDIVIDUALCAESAR RODNEY(Debbie Finney, Evelyn Finney, Denver Blakey, Cynthia Bates)49.4

.

1978DIVISION ICAESAR RODNEY(Debbie Finney, Evelyn Finney, Kim Bradley, Cynthia Bates)48.5

.

DIVISION IIHOWARD(Damita Lea, Carman Jones, Melissa Horsey, Janel Fleming)52.0

.

FINALINDIVIDUALCAESAR RODNEY(Debbie Finney, Evelyn Finney, Kim Bradley, Cynthia Bates)49.2

.

1977NORTHERN HOWARD(Damita Lea, Darlene Mason, Yolanda Moore, June Frazier) ?50.7

.

REGIONSOUTHERN CAESAR RODNEY(Debbie Finney, Winifreld May, Evelyn Finney, Cynthia Bates)50.7

.

FINALINDIVIDUALCAESAR RODNEY(Debbie Finney, Winifreld May, Evelyn Finney, Cynthia Bates)49.2

.

.

440 YARD RELAY

.

(1973-1976)

.

.

1976STATE MEETDOVER AIR(Stephanie Gonzalez Debbie Washington Althea Schofield Jackie Coffee)51.4

.

1975STATE MEETCONCORD(Hale, Penny Vandever, Galvin, Mary Schilly)51.7

.

1974STATE MEETHOWARD(Fraxier, Evans, Nichols, China Barnes)52.2

.

1973STATE MEETWM. PENN(Karen Reeser, Smedley, L. Reeser, Poultney)52.8

.