.

.

4 X 100 METER RELAY

.

(1976-Present)

.

.

2013DIVISION ICAESAR RODNEY(Devon Horton, Austinio Brown, Daylsakashawn MacDonald, Adrian Trammell)43.00

.

DIVISION IIST. GEORGES(Zack Bowe, Austyn Warren, Keyjuan Selby, Tyrus Bastin)43.69

.

MEET OF CHAMPSCAESAR RODNEY(Devon Horton, Austinio Brown, Daylsakashawn MacDonald, Adrian Trammell)42.54

.

2012DIVISION ICAESAR RODNEY(Nick Price, Austinio Brown, Shawn MacDonald, Adrian Trammell)42.48

.

DIVISION IICARAVEL(Manny Simms, Aaron Hudson, George Murray, Dajon Copes)43.42

.

MEET OF CHAMPSCAESAR RODNEY(Nick Price, Austinio Brown, Shawn MacDonald, Adrian Trammell)42.77

.

2011DIVISION IDOVER(Rackwon Bouges, Matthew Watson, Trey Harmon, Kamal Abrams)42.98

.

DIVISION IIMCKEAN(Prennis Johnson, Brandon Young, Theodore Patton, Joseph Jarrett)43.11

.

MEET OF CHAMPSDOVER(Rackwon Bouges, Matthew Watson, Trey Harmon, Kamal Abrams)42.94

.

2010DIVISION ICAESAR RODNEY(Steve Campagnini, Stephen Johnson, Dermaih Gibbs, Brandon Clayton)43.29

.

DIVISION IIGLASGOW(Tyrell McManus, Leshon Collins, Shaquille Lewis, Elijah Brooks)44.20

.

MEET OF CHAMPSCAESAR RODNEY(Steve Campagnini, Stephen Johnson, Dermaih Gibbs, Brandon Clayton)43.34

.

2009DIVISION ICHRISTIANA(Jordan Ashbury, Eric Boyer, Kenneth Lumpkin, Elijah Williams)42.63

.

DIVISION IIMILFORD(Bryan Pettyjohn, Jalil Davis, Dwayne Mason, Devon Sivels)43.62

.

MEET OF CHAMPSNEWARK(Julius Brewington, Brandon Norwood, Kendall Daniels, Antoine Brewington)42.75

.

2008DIVISION IST. MARK'S(Bryon Bailey, Colin McKeefery, Eric Brixen, Marcellus Witt)44.13

.

DIVISION IICONCORD(Ashton Holden, Shawn Zebly, Joshua Morris, Marcello Bradshaw)43.32

.

MEET OF CHAMPSGLASGOW(Alan Harding, Malachi Freeman, A.J. Matthews, Ryan Carter)43.03

.

2007DIVISION ISALESIANUM(Dave Barnabei, Sal Viscount, Dryden Miles, Matt Rendina)43.46

.

DIVISION IICARAVEL(Travis Perez, Brandon Cheaton, Leo Cheaton, Alfonso Hoggard)43.40

.

MEET OF CHAMPSSALESIANUM(Dave Barnabei, Sal Viscount, Dryden Miles, Matt Rendina)43.32

.

2006DIVISION ISALESIANUM(Joe Kerr, Sal Viscount, Dryden Miles, Matt Rendina)43.15

.

DIVISION IIHOWARD(John Newman, Ali Shakir, Tom Watt, Miller Kianti)44.02

.

MEET OF CHAMPSDOVER(Julian Freeman, LaVesta Bryant, Early Neal, Josh Fields)43.31

.

2005DIVISION INEWARK(Leon Tann, James Snider, Jameel Jackson, Joseph Whitmarsh)43.79

.

DIVISION IIHOWARD(John Newman, Klyle Peyton, Michael Williams, Canaan Baise)44.29

.

MEET OF CHAMPSHOWARD(John Newman, Klyle Peyton, Michael Williams, Canaan Baise)43.80

.

2004DIVISION INEWARK(Jameel Jackson, Edward Sugalski, Leon Tann, Kevin Muhammad)43.77

.

DIVISION IIMILFORD(Frantz Altidor, Jenel Sterile, Stefon Dukes, RJ Chandler)43.15

.

MEET OF CHAMPSNEWARK(Jameel Jackson, Brandon Reeves, Edward Sugalski, Kevin Muhammad)43.74

.

2003DIVISION IDELCASTLE(Darin Barnes, Jamir Kirby, Brian Boyce, Michael Downs)43.64

.

DIVISION IIHOWARD(Canaan Baise, Ed Baise, Mike Schmidt, Reggie Hopkins)43.34

.

MEET OF CHAMPSHOWARD(Canaan Baise, Ed Baise, Mike Schmidt, Reggie Hopkins)43.64

.

2002DIVISION IWM. PENN(Richard Edwards, Carlton Rose, Robert Edwards, Akeem Pierce)43.10

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Mike Blankenship, Antonio Alford, Larry Miller, Dewayne Holloman)43.22

.

MEET OF CHAMPSHOWARD(Canaan Baise, Matt Carre, Mike Schmidt, Reggie Hopkins)43.38

.

2001DIVISION IDOVER    (James Moore, Donnell Eaddy, Pierre Bowers,  Odun Baloqun)43.16

.

DIVISION IIMILFORD    (JR Duffy, TJ Webb, Houston Welch, RJ Chandler)44.75

.

MEET OF CHAMPSDOVER    (James Moore, Pierre Bowers, Donnell Eaddy, Odun Baloqun)43.07

.

2000DIVISION IDOVER    (James Moore, Lawrence Dixon, Pierre Bowers, Odun Baloqun)44.27

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Kyle Mansfield, Larry Miller, Donnell Eaddy, Dewayne Holloman)44.22

.

1999DIVISION INEWARK    (Richard Parson, Marsahn Wilson, Brandon McClennon, Toby Guinn)43.96

.

DIVISION IIMILFORD    (Kevin Payne, DePriest Walker, Jason Hickman, Robbie Drummond)44.39

.

1998DIVISION IGLASGOW    (Joe Swift, Isaac Allen, Gary Payne, Vince Giles)42.93

.

DIVISION IIMIDDLETOWN    (Jason Massey, Brandon Brown, Ed Feeley, J.C. Morgan)44.30

.

1997DIVISION INEWARK    (Richard Parson, Brandon McClennon, Jason Armstead, Craig Stanford)43.94

.

DIVISION IILAKE FOREST    (Kerry Woodward, Dion Gambles, Ken Cartwright, Jonathan Russ)45.00

.

1996DIVISION INEWARK    (Ernest Patrick, Adrien Pressey, Brandon McClennon, Craig Stanford)42.19

.

DIVISION IIHODGSON    (Dayne Ross, Jabarr Truitt, Mike Herbert, Alvin Ennis)43.73

.

1995DIVISION INEWARK    (Ernest Patrick, Arnold Dorsett, Craig Stanford, Doug Campbell)42.37

.

DIVISION IIHOWARD    (Richard Romeo, Mark Phillips, RobertTucker, Shakir Pettyjohn)44.73

.

1994DIVISION INEWARK    (Ernest Patrick, Damon Stewart, Jonathan Morton, Doug Campbell)43.81

.

DIVISION IIWILMINGTON    (Jim Hamrick, Paul Sibbley, Shawn Randolph, Leon Price)44.91

.

1993DIVISION IWM. PENN    (Shae Devlin, Alonzo Wiggins, Allen Truban, Terry Delane)43.15

.

DIVISION IIDICKINSON    (Sherman Miller, Ty Bruton, Ron James, Rahmon Potts)44.37

.

LAKE FOREST    (Mike Spence, George Gibbs, Cedric Ridgeway, Kyle Hart)44.37

.

1992DIVISION INEWARK    (Eugene Pennewell, Bernard Stewart, Nehemiah Kent, Jermaine Jones)43.48

.

DIVISION IIWILMINGTON    (Shawn Randolph, Paul Dyess, Floyd James, Mike Miller)44.07

.

1991DIVISION IWM. PENN    (Brent Wright, Ron Hazzard, Eric Washam, Milton Thomas)43.6

.

DIVISION IIWILMINGTON    (Omar Gale, Lionel Costen, Shawn Randolph, Steve Chambers)43.7

.

1990DIVISION IGLASGOW    (Chris Lewis, Paul Williams, Pat Williams, Mike Kane)43.6

.

DIVISION IILAKE FOREST    (Kenny Bailey, Mike Smith, Herman Mosley, Petie Davis)44.0

.

1989DIVISION IGLASGOW    (Mike Kane, Pat Williams, Paul Williams, Tony Taylor)43.2

.

DIVISION IILAKE FOREST    (Petie Davis, Murphy Martini, Herman Mosley, Rodney Parker)44.2

.

1988DIVISION IDELCASTLE    (Rob Richardson, Dwayne Godwin, Ken Williams, Richard Kind)43.3

.

DIVISION IIHOWARD    (Curt Warner, Sean Campbell, Toriano Ayers, Dominique Upshur)44.1

.

1987DIVISION IDOVER    (Ed Volkerts, Steve Tunstill, Cornell Waters, Kevin Magee)44.0

.

DIVISION IISUSSEX CENTRAL(Nathan Sheppard, Joe Johnson, Doug Reed, Greg Sheppard)44.8

.

1986DIVISION IDOVER    (William Moore, Cornell Waters, Rodney Organ, Kevin Magee)43.9

.

DIVISION IIMILFORD    (John Brady, Ron Cosme, Dale Riddick, Anthony Hood)44.1

.

1985DIVISION IDELCASTLE    (Terry Wellman, John Cale, Andre Gordon, Shawn Smith)44.4

.

DIVISION IILAKE FOREST    (Tim Harmon, Robert Young, Frank Coverdale, Donald Bell)44.2

.

1984DIVISION IHOWARD    (Tony Brown, Theron Palmer, Ron Lott, Steve Brown)43.3

.

DIVISION IIWILMINGTON    (Daryle Nabinett, Reggie Brown, Tim Rayfield, Shannon Brown)43.9

.

1983DIVISION IDELCASTLE    (Eric Cannon, John Bordley, Andy Cale, Velvin Morgan)43.7

.

DIVISION IIHOWARD    (Robert Green, Charles Taylor, Ron Lott, Steve Brown)42.1

.

INDIVIDUAL FINALHOWARD    (Robert Green, Charles Taylor, Ron Lott, Steve Brown)42.2

.

1982DIVISION IDELCASTLE    (Velvin Morgan, Clarence Bullock, Stephen Wicks, Reggie Bright)43.2

.

DIVISION IIWOODBRIDGE    (Ty Brown, Tim Morris, Charles Worthy, Joe Knowles)44.8

.

INDIVIDUAL FINALDOVER    (Eric Trott, Steve Tucker, James Allen, Curtis Trott)43.1

.

1981DIVISION IDOVER    (Jerome Jefferson, Steve Tucker, James Allen, Curtis Trott)44.0

.

DIVISION IIMILFORD    (John Christopher, Jeris Harris, George Walker, Clarence Bailey)44.5

.

INDIVIDUAL FINALDOVER    (Jerome Jefferson, Steve Tucker, James Allen, Curtis Trott)43.8

.

1980DIVISION IDOVER    (Keith White, Eugene Jones, Randy Sudler, Victor Summers)42.9

.

DIVISION IIHOWARD    (Larry Barnhill, Mark White, Troy Egerson, Kevin Marshall)43.5

.

INDIVIDUAL FINALCONCORD    (Larry Doctor, Jerry Perkins, Paul Hammond, Jeff Hale)42.7

.

1979DIVISION IDOVER    (Glenn Griffin, Everett Caulley, Randy Sudler, Victor Summers)44.3

.

DIVISION IILAKE FOREST    (Jeffrey DeShields, Darrell Voshell, Milton Justice, Kenny Thorpe)44.4

.

INDIVIDUAL FINALDOVER    (Glenn Griffin, Eugene Jones, Everett Caulley, Victor Summers)43.8

.

1978DIVISION IDOVER    (Glenn Griffin, Eugene Jones, Randy Sudler, Maurice Franklin)43.8

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Jay Maull, Warren Perry, Curtis Johnson, Ken Jones)44.5

.

INDIVIDUAL FINALDOVER    (Glenn Griffin, Eugene Jones, Randy Sudler, Maurice Franklin)43.5

.

1977NORTHERN REGION

.

DIVISION IWILMINGTON    (Dave Madric, Tony West, James Glandton, George Gaines)43.5

.

DIVISION IIHOWARD    (Richard King, Joseph Dixon, Bart Brooks, Mike Medley) ??43.9

.

SOUTHERN REGION

.

DIVISION IDOVER    (Lon Fluman, Maurice Franklin, Mike Meade, Robert Tucker)44.0

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Dennis Robinson, Glen Smith, Garrison Duncan, Haram Carter)44.8

.

INDIVIDUAL FINALWILMINGTON    (Dave Madric, Tony West, James Glandton, George Gaines)43.2

.

1976NORTHERN REGION

.

DIVISION IP.S. DUPONT    (Robert Lewis, Steve Carter, John Black, Greg Williams)43.4

.

DIVISION IIHOWARD    (Bart Brooks, Lonnie Clack, James Johnson, Wendell Raulston)45.1

.

SOUTHERN REGION

.

DIVISION IDOVER    (Lon Fluman, Maurice Franklin, Robert Tucker, Mike Meade)44.3

.

DIVISION IIWOODBRIDGE    (Doug Wood, Dave Waddler, Rick Murray, Gary Pettyjohn)44.5

.

DIVISION I CHAMPDOVER    (Lon Fluman Maurice Franklin, Robert Tucker, Mike Meade)43.5

.

DIVISION II CHAMPLAKE FOREST    (Charles Scott, Mike Benson, Tony Smith, Grayson Barthlow)44.7

.

.

440 YARD RELAY

.

(1975-1970)

.

.

1975NORTHERN REGION

.

DIVISION ISALESIANUM    (Pete Dilan, Chris Dickson, Fran Sarro, Jay Faulkner)43.6

.

DIVISION IIARCHMERE    (Brian Bonnes, Nick Viggiano, Maynard Carty, Bill Yale)45.8

.

SOUTHERN REGION

.

DIVISION IDOVER    (Ed Fountain, Eric Caulley, Robert Tucker, Henry Boss)43.9

.

DIVISION IIWOODBRIDGE    (Tom Faulk, Dave Waddler, Hayward Murray, Jim Weal)44.5

.

DIVISION I CHAMPDOVER    (Ed Fountain, Robert Tucker, Eric Caulley, Henry Boss)43.0

.

DIVISION II CHAMPWOODBRIDGE    (Tom Faulk, Rick Murray, Hayward Murray, Jim Weal)43.1

.

1974REGION I

.

DIVISION IWILMINGTON    (Harvey Davis, Edgar Mack, David Williams, John Snow)44.1

.

DIVISION IIARCHMERE    (Scott Devenny, Marty Holmes, Jim Brunswick, Rob Locklear)45.2

.

REGION II

.

DIVISION ICAPE RODNEY    (Dave Mahan, Rick Christy, Richard Ford, Norman Hahn)45.5

.

DIVISION IIWOODBRIDGE    (Tom Faulk, Chuck Hopkins, Hayward Murray, Jim Weal)44.5

.

DIVISION I CHAMPWILMINGTON    (Harvey Davis, David Williams, Derek Washington, John Snow)44.6

.

DIVISION II CHAMPCAPE HENLOPEN(Elton Perkins, Leggius, James Allen, Henry White)44.3

.

1973REGION I

.

DIVISION IDELCASTLE    (Mark Smith, Charles Cinaglia, Don Caulk, Aaron Moore)44.1

.

DIVISION IITOWER HILL    (Alden Sherman, David Lowe, Baird Brittingham, William Bowe)45.3

.

REGION II

.

DIVISION ICAESAR RODNEY(Risher, Tim Rincan, Gary Mosley, Norman Hahn)44.7

.

DIVISION IIWOODBRIDGE    (Chuck Hopkins, Tom Faulk, Charlie Gibbs, Jim Weal)44.3

.

DIVISION I CHAMPDELCASTLE    (Mark Smith, Charles Cinaglia, Aaron Moore, Don Caulk)44.0

.

DIVISION II CHAMPWOODBRIDGE    (Chuck Hopkins, Tom Faulk, Charlie Gibbs, Jim Weal)44.2

.

1972REGION I

.

DIVISION ISALESIANUM    (Alan Haugh, Ed Sczechowicz, Reed, Joe DeLuca)44.4

.

DIVISION IIP.S. DUPONT    (Linwood Pullian, Cliff Brittingham, Copeland, George Dryden)45.2

.

REGION II

.

DIVISION IDELAWARR    (Clayton Smith, Curtis Howard, Tim Wilson, Reggie Lawson)45.1

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Elton Perkins, Henry White, Brad Waples, Henry Brisco)44.1

.

DIVISION I CHAMPWILMINGTON    (Ken Walker, David Dollard, Warren Avery, French Campbell)43.9

.

DIVISION II CHAMPWOODBRIDGE    (Jim Hopkins, Charlie Gibbs, Jim Weal, Vic Walters)44.0

.

MEET OF CHAMPSWOODBRIDGE    (Jim Hopkins, Charlie Gibbs, Jim Weal, Vic Walters)44.0

.

1971DIVISION ISALESIANUM    (Ed Sczechowicz, Kirlin, John Garniewski, Ralph Rago)44.7

.

DIVISION IICAPE HENLOPEN(Chet Brisco, Dickinson, Irv Stevenson, Henry Brisco)45.0

.

MEET OF CHAMPSCAPE HENLOPEN(Chet Brisco, Dickinson, Irv Stevenson, Henry Brisco)44.1

.

1970DIVISION ICONRAD    (Bob Wijkowski, Deshong, Joe Pacclioli, Mike Herbin)45.0

.

DIVISION IILAUREL    (Smitty, Oney, Moses Stancil, Jennings Kellam)45.0

.